AKP’li Belediye ‘İstediği Bağışı Yapmadığı İçin’ Kitapyurdu’nu Mühürledi

Online platformlardan satış yapan kitap satış sitesi Kitapyurdu İstanbul Bahçelievler’deki yerleşkesinin Bahçelievler Belediyesi tarafından mühürlendiğini duyurdu.

Kitapyurdu’nun sosyal medya hesabından “DURDUK YERE DURDURULDUK” yazılı görseliyle yaptığı açıklamada belediyenin yüksek bağış talebini ödeyemediklerini bu yüzden ara verdiklerini paylaştı.

“YENİ RUHSAT ALABİLMEMİZ İÇİN YÜKSEK MİKTARDA BAĞIŞ İSTENDİ”

Yapılan açıklamanın tamamı şöyle:

“Değerli Kitapkurtları, yirmi dört yıldır kitap satışıyla uğraşan ve kültür ile edebiyat alanında tanınan markalardan biri olan kurumumuzun, İstanbul Bahçelievler’deki yerleşkesi, ruhsatımızın eksik olduğu gerekçesiyle mühürlenmiştir. Yeni ruhsat alabilmemiz için belediye tarafından yüksek miktarda bir bağış yapılması talep edilmektedir. Tüm gereklilikleri yerine getirmemize rağmen bu talebimiz Bahçelievler Belediyesi tarafından kabul edilmemiş ve bu nedenle faaliyetlerimize ara vermek zorunda bırakılmış bulunuyoruz.

“HUKUKİ YOLLARDAN HAKKIMIZI ARAYACAĞIZ”

2018’den beri Bahçelievler yerleşkesinde faaliyet yürüttüklerini belirttikleri açıklamada, “Bu yılın Mart ayında, yerleşkemizin ruhsatının eksik olduğu gerekçesiyle belediye tarafından uyarı aldık. Yirmi dört yıl boyunca, kitap ve kültür alanında siz değerli müşterilerimizle buluşmanın gururunu taşıyoruz. Sevilerek takip edilen bir marka olarak, güveninizi kazanmış olmanın bilinciyle hareket ediyoruz. Tüm gereklilikleri sağladığımızı belirtmemize rağmen, belediye istediği bağış yapılmadan işlem yapmayı kabul etmemektedir. Hukuki yollardan hakkımızı arayarak, çalışma ortamımızı yeniden sağlamak için elimizden geleni yapıyoruz. Bu süreçte siparişlerinizin sevkiyatında gecikmeler yaşanabilecektir. Bu durumdan ötürü derin üzüntü duyuyor ve siz değerli kullanıcılarımızdan içtenlikle özür diliyoruz. Gecikmeleri telafi edeceğimize söz veriyoruz. Sizlerin desteğiyle, bu süreci de en kısa zamanda aşacağımıza inanıyoruz. Anlayışınız ve sabrınız için teşekkür ederiz.” ifadelerine yer verildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir