İstanbul’da hava nasıl olacak? Yağış bekleniyor mu? AKOM’dan açıklama

AKOM’dan yapılan açıklamaya göre, İstanbul’da hafta sonuna kadar yağış beklenmezken güneşli, yer yer parçalı bulutlu bir gökyüzünün hakim olacağı tahmin ediliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) tarafından yapılan son değerlendirmelere göre yurdun kuzey, iç ve batı kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Batı Akdeniz, İç Anadolu’nun batısı, Edirne, Kırklareli, Çanakkale, Kocaeli, Sakarya, Bursa, Bilecik, Bolu, Düzce, Karabük, Zonguldak ve Bartın çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

TOZ TAŞINIMINA DİKKAT

İç Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu ile Batı Karadeniz’in iç kesimlerinde yer yer toz taşınımı bekleniyor. Hava sıcaklıklarında ise önemli bir değişiklik olmayacağı, mevsim normalleri üzerinde seyretmeye devam edeceği tahmin ediliyor.

İSTANBUL’DA YAĞIŞ BEKLENİYOR MU?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM) tarafından yapılan açıklamaya göre ise İstanbul’da yağış beklenmiyor.

AKOM’a göre, hafta sonuna kadar güneşli, yer yer parçalı bulutlu bir gökyüzünün hakim olacağı tahmin ediliyor.

AKOM’dan yapılan açıklama şu şekilde:
“İstanbul’da hafta sonuna kadar yağış beklenmezken güneşli, yer yer parçalı bulutlu bir gökyüzünün hakim olacağı tahmin edilmektedir. Gün içerisinde 20-24 derece aralığında seyreden sıcaklıkların özellikle akşam ve sabah erken saatlerde 11-13 derece civarına gerileyeceği öngörülmektedir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir